Álláskeresés helyett ,-állásteremtés
Mindekinek van egy jó ötlete. Többeknek naponta van egy jó ötlete. Barátaimnak, családtagjaimnak is nap mint nap van egy jó ötlete. De vajon mi lesz-lehet-belőle?
A felderítő piackutatás megmondja, a gazdaság vérkeringésének szüksége van e az én még kiforratlan termékemre, vagy tervezett szolgáltatásomra.
A termékem még hiányos, hiszen nem tudom ki, mennyiért gyártja le részemre,- de meg kell osztanom másokkal,-mert a piac visszajelzései nélkül nem tudok tervezni.
Ha ez pozitív,- érdemes üzleti tervet készitenem.Mikorra, hová szeretnék – tudok -eljutni? Mikor lépjek piacra? Kiknek van szüksége a termékeimre,szolgáltatásomra? Lehet nyereséges?
Minden fejben dől el! Ha elhiszem hogy “MEG TUDOM CSINÁLNI!”,több az esélyem.
Ám minden vállalkozáshoz csapattagok kellenek,- ahol eldől ki mért lesz felelős, ki miben erős, ki mit tesz hozzá a sikerhez?
A potenciális segitők, tanácsadók, beszállitók, vevők előzetes véleménye nagyon fontos.
Törekedjünk a win-win-win egyensulyára, hiszen a beszállitó (gyártó), a vállalkozásom és a vevő profit felosztásán múlik, hogy hosszutávon müködik e a most mindenki által akart szerződés.
Kiadások tervezése:
-Befektetés-fejlesztés és alapitás,müködtetés, finanszirozás -a kiáramló bérek és költségek alapos ismerete nélkül ujra kell gondolni az indulás idejét.
Két fontos alappillér: A finanszirozás családi, baráti, vagy banki segitséggal indul? Ne féljünk az ÜZLETI ANGYAL felkutatásától, mert a tőke és a tapasztalat egyidejű megjelenését biztosithatja. A másik a kockázatvállaló társ megfelelő kiválasztása, aki segit a hozzáadott értékével a mindennapokban. (Van aki csak családi vállalkozásban hisz, van aki szakmai ismereteire épitve az egyetemi társaira, van aki barátaira épit elsősorban akik felnőhetnek a feladatokhoz.)
Egy biztos,- minden cég indulásakor túl kell élni a “halálvölgy” szakaszt,mivel egy átlagcég 12-18 hónap után fordulhat először termőre.(Lesz – lehet- nyereséges.)
Amennyiben fentieken túl vagyunk, az üzleti koncepció pontositása következik.
Jó-e, aktuális -e az ötletem, gazdaságosan tudom e gyártani(kivitelezni)?
Kiknek, miért kell a termékem? Potenciális vevőkör (fizetőképes kereslet) feltérképezése. Helyi igényt elégitek ki, vagy világmegváltó termékem van, melyért a disztributorok előre sorban állnak?
Kire alapozom a termék piaci terjesztését, mely fázisban mire, mennyit fogunk költeni? (Ha banki pénzből költünk,-ne féljünk a fegyelemtől!)
Mennyi bevételt tervezek 1 -3 év, mulva?(miből lesz a bevétel, mely tevékenység, mely fázis a N1?) Tudok tervezni exitpontokat?
A legfontosabb: Kivel, kikkel fogok vállalkozni? A bizalom olyannyira fontos mint a hozzáadott érték, mert mindenki egyirányba, teljes képességével ezt az uj céget kell huzza. Ez a siker alapja.
Sok sikert az új vállalkozásodhoz!-és velünk nőj nagyra!